5 листопада в райдержадміністрації пройшло засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Основне питання порядку денного - про мінімізацію ризиків та недопущення припинення електропостачання населених пунктів і об'єктів району.
Як відомо, у зв'язку з нестабільною роботою ВП “Луганська ТЕС” ТОВ ДТЕК “Східенерго” з 3 листопада п. р. є ймовірність зупинки генерації електроенергії.
Облдержадміністрацією спільно з керівництвом “Східенерго” вживаються заходи для мінімізації ризиків та недопущення припинення електропостачання, але існує імовірність віяльних відключень.
ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», ЛФ ДП «Регіональні електричні мережі» складено та погоджено у встановленому порядку графіки обмеження споживачів на 2018 – 2019 роки.
За інформацією ТОВ «ЛЕО», застосування обмеження промислових об’єктів не дає необхідного зниження навантаження, оскільки є нижчим договірних обсягів. Обмеження здійснюватиметься за рахунок побутових споживачів, в тому числі, об’єктів соціальної сфери, оскільки існуюча схема електрозабезпечення не дозволяє виділити їх на живлення від окремих фідерів.
З метою недопущення виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру та мінімізації негативних наслідків від припинення електропостачання побутових споживачів, об'єктів соціальної сфери, відділу освіти, закладам охорони здоров’я, Кремінській дільниці Сєвєродонецького МРУЄГГ, Кремінському виробничому управлінню водопровідно-каналізаційного господарства, Кремінському РЕМ ТОВ «ЛЕО», міському, сільським головам та голові Красноріченської ОТГ комісією надані доручення вжити додаткових заходів.
Мова йде про коригування схеми розстановки автономних джерел електропостачання, розробка (оновлення) порядку забезпечення їх паливо-мастильними матеріалами, коригування списків відповідальних за виконання робіт та взаємодію тощо.
Результати виконання рішення комісії будуть надані до Кремінської РДА та Кремінського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України у Луганській області.