Зранку 8 травня креміняни зібрались вшанувати пам'ять загиблих у роки Другої світової, всіх тих, чиї життя і долі перемололо у молосі найстрашнішої у минулому столітті війни.
Традиційно мітинг - реквієм проходив у сквері біля Меморіалу Слави, на якому викарбовано прізвища кремінян, загиблих на фронтах.
Намісник Кремінського Свято – Сергіївського монастиря архімандрит Матфій у співслужінні духовенства міста провів поминальне богослужіння по загиблими, що полягли в героїчній боротьбі заради визволення України та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
До присутніх на мітингу звернулись голова райдержадміністрації Наталя Чехута, голова районної ради Володимир Прокопенко, міський голова Юрій Прокопенко.
«Сьогодні всіх нас зібрала пам'ять і вдячність перед поколінням, на яке випало жорстоке випробування. Але вони вистояли, перемогли і знайшли в собі сили відродити рідну землю. Я бажаю кожному з нас пам’ятати про це і спільно будувати єдину, соборну і незалежну Україну», - сказала Наталя Чехута.
Хвилиною мовчання вшанували тих, хто загинув в роки Другої світової війни, Героїв Небесної Сотні, воїнів, загиблих у сучасній війні на Сході України.
До підніжжя Меморіалу Слави лягли живі квіти.
Нагадаємо, що 8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил Нацистської Німеччини. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США було проведено велелюдні святкування.
Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі, проголошені присвячені пам'яті жертв цієї війни Дні пам'яті та примирення, що відзначаються 8 та 9 травня.
2014 року вперше в історії України офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом проходили два дні - 8 й 9 травня.
Наразі В Україні День пам’яті та примирення встановлено згідно з Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років».