З 2005 року на міському цвинтарі Кремінної громадськістю був встановлений символічний Хрест в пам'ять про жертв політичних репресій та голодоморів у Кремінському районі. З того часу це місце зустрічає представників кремінської громади в дні особливої пам’яті.
Так, сьогодні біля пам’ятного Хреста пройшов мітинг за участі керівництва району і міста, учнівської молоді з медичного коледжу та міської ЗОШ №4, жителів міста.
І голова райдержадміністрації Наталя Чехута, і голова районної ради Володимир Прокопенко звертались у своїх виступах до історії періоду проведення масових політичних репресій, а також до сьогодення. Бо й зараз українці є політичними в’язнями і незаконно утримуються у Російській Федерації.
Репресії завдали відчутного удару по всьому суспільству. Була понівечена доля мільйонів людей. В атмосфері страху, наклепів, насильства виховувалось ціле покоління.
Першою мішенню стали державні та інтелектуальні лідери українського народу, які були творцями і носіями ідей державності у 1917-1918 роках.
Другий тотальний і вбивчий удар було завдано по національній першооснові – українському селянству, яке споконвіку берегло генетичний фонд нації.
Третій удар влучив у саме серце. Було жорстоко знищено творчу еліту та духовенство.
Три перших кола пекла. Мільйони жертв. Підтятий під корінь народ. Розстріляна нація. І урок для нашої новітньої історії – осмислити і пам’ятати!
Наприкінці мітингу настоятель місцевої парафії Української греко - католицької церкви отець Онуфрій провів молебень по громадянам, які зазнали політичних репресій.